Reportaże ze staży

Staż Aikido & Ken-Jutsu
PAUL SMITH - 6 DAN AIKIDO, Chuden Kashima No Tachi

data: 21.09.2013 - 22.09.2013

miasto: Warszawa
adres: ul. Karolkowa 28, 01-207 Warszawa
organizator: SOTO - Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe
Rlacja ze stażu z Paulem Smithem

To już drugi staż w tym roku z senseiem Paulem Smithem, ponownie dzięki świetnej współpracy rodzimego i warszawskiego jednocześnie Klubu Soto. Już drugi, a jednocześnie można by pomyśleć dopiero drugi, gdyż zawsze po stażach z senseiem gdy wracamy do naszego dojo i próbujemy powtórzyć wszystkie ćwiczenia i przypomnieć wszystkie uwagi jest to bardzo trudne, nawet gdy przy senseiu wydawało się to wykonalne. (Przydałyby się częstsze spotkania!) Ponownie przedstawiony przez Senseia materiał był bardzo szeroki i obejmował duży zakres ćwiczeń oddechowych. Mi osobiście najbardziej odpowiada ten styl treningu i skupienie na wielu istotnych szczegółach, które wywodzą się z samych podstaw kolejny raz staż z senseiem pod tym właśnie kątem zupełnie spełnił moje oczekiwania.
    Dwa dni wypełnione były intensywnymi ćwiczeniami podczas których oprócz możliwości przetestowania prezentowanych przez senseia technik mieliśmy rzadką możliwość praktyki z członkami jego klubu, którzy licznie przybyli do Warszawy. Ten nowy element wprowadził wiele nowych aspektów do treningów, a jednocześnie moim zdaniem znacznie przyspiesza rozwój i pozwala na intensywną wymianę doświadczeń. 
   Na staż przyjechała także duża grupa osób ze wschodu, Rosji i Białorusi, którzy przebyli długą drogę by móc uczestniczyć w stażu. Ich obecność oraz obecność wielu innych osób z Polski uczyniła ten staż szczególnym wydarzeniem z gatunku Kenjutsu w Polsce. Podsumowując można już tylko z ciekawością i zniecierpliwieniem wypatrywać kolejnego planowanego już na okolice wiosny stażu z senseiem Paulem Smithem.
    Sensei zaprasza także do uczestnictwa w zajęciach w swoim dojo w Londynie : - Tetsushinkan Budojo – Movingeast

Maciej G.

powrót

 
 
 
Roman Widawski © 2008-2023 powered by webMax.pl