Reportaże ze staży

Ogólnopolskie Seminarium Kenjutsu - Kashima Shin Ryu / Kashima No Tachi
Andrzej Bazylko i Adam Radecki

data: 03.05.2013 - 05.05.2013

miasto: Wałcz
adres: Wałcz ul. Bankowa Sala Sportowa Zespołu Szkół nr. 3
organizator: Shintaigi-Dojo ORSISW i Polskie Stowarzyszenie Sztuk i sportów Walki
Fotoreportaż

W dniach od 3 do 5 maja 2013 r.  odbyło się trzecie z kolei seminarium Kashima Shinryu Kenjutsu, tym razem w ponad 700 – letnim Wałczu.

W zgrupowaniu wzięło udział zacne grono dwudziestu miłośników tradycyjnych sztuk walk i miecza japońskiego z Warszawy, Piły, Wałcza, Łodzi i Chojnic. Organizatorem był Roman Widawski, który jest instruktorem aikido

i kenjutsu w tym regionie kraju. Zajęcia odbywały się w dobrze do tego celu przystosowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bankowej, a zakwaterowanie mieściło się w budynku MOSiR –u nad uroczym jeziorem Raduń. Dzięki uprzejmości organizatora,  mogliśmy podziwiać je podczas 6 – kilometrowego spływu  kajakowego.

         Za treść szkolenia odpowiedzialni byli: Andrzej Bazylko (5dan aikido Aikikai, chuden Kashima Shinryu) i Adam Radecki (3 dan aikido Aikikai, shoden Kashima Shinryu). Warto wiedzieć, iż obaj są bliskimi uczniami mistrza Kashima Shinryu Minoru Inaba i od 2003 roku studiują Budo u nauczycieli z Shiseikanu, i starają się tę wiedzę przekazać innym.

         Andrzej Bazylko sensei poprowadził pierwszy i ostatni blok treningowy,
a Adam Radecki sensei dwa środkowe. Jasny przekaz i szczegółowe wskazówki pozwoliły uczestnikom stażu na rozwinięcie swoich umiejętności w tej sztuce walki z ponad 300-letnią tradycją. Kto nie był, niech nam zazdrości.

 A.P.powrót

 
 
 
Roman Widawski © 2008-2023 powered by webMax.pl